Șofer amendat pentru poluare în comuna Corcova

Comisarii Gărzii de Mediu Mehedinți au surprins, pe raza comunei Corcova, în zona limitrofă DJ 671 E, un șofer care curăța o autobetonieră folosită la reabilitarea drumului și deversa pe sol apele încărcate cu deșeuri rezultate din fabricarea betonului.
Pentru fapta sa, conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 6.000 de lei.
Reprezentanții Gărzii de Mediu reamintesc că astfel de practici poluează solul și pot afecta mediul înconjurător, motiv pentru care controalele pe șantiere și în zonele de lucru vor continua.
S-ar putea să te mai intereseze
În prag de iarnă și cu facturi tot mai mari, [...]
O călătorie înapoi în istorie, pe tărâmul amintirilor Consiliul Județean [...]
ANAF le dă vești extrem de proaste samsarilor de mașini. [...]



