Șofer amendat pentru poluare în comuna Corcova

Comisarii Gărzii de Mediu Mehedinți au surprins, pe raza comunei Corcova, în zona limitrofă DJ 671 E, un șofer care curăța o autobetonieră folosită la reabilitarea drumului și deversa pe sol apele încărcate cu deșeuri rezultate din fabricarea betonului.
Pentru fapta sa, conducătorul auto a fost sancționat contravențional cu amendă în valoare de 6.000 de lei.
Reprezentanții Gărzii de Mediu reamintesc că astfel de practici poluează solul și pot afecta mediul înconjurător, motiv pentru care controalele pe șantiere și în zonele de lucru vor continua.
S-ar putea să te mai intereseze
Partidul Național Liberal, Uniunea Salvați România și Uniunea Democrată Maghiară [...]
O nouă promoție de agenți ai Poliția de Frontieră Română [...]
Programul estival „Bibliovacanța” a continuat și astăzi cu o nouă [...]



