Vandalizare pe fondul consumului de alcool

Un bărbat a fost surprins de către polițiștii locali aflați în serviciu în zona centrală, din municipiul Drobeta Turnu Severin, în timp ce răsturna un coș de gunoi și lovea cu intenție mai multe popice. Incidentul s-a petrecut la intersecția străzii I.G. Bibicescu cu strada Traian.
Bărbatul, domiciliat în satul Vrancea, comuna Burila Mare se afla sub influența băuturilor alcoolice. Acesta a fost sancționat de către oamenii legii cu amendă contravențională în valoare de 1.000 de lei.
S-ar putea să te mai intereseze
Ziua Universală a Iei a fost marcată, în această seară, [...]
Două accidente rutiere produse în noaptea trecută, în municipiile Orșova [...]
Un grav accident s-a produs în această dimineață în municipiul [...]



