Poșta Română anunță concedieri

Poșta Română, lider pe piața serviciilor poștale din România și unul dintre cei mai mari angajatori naționali, va implementa un program de plecări voluntare în perioada următoare. În cadrul acestui program, angajații vor avea posibilitatea să își depună cererea de plecare, dar există riscul ca cei care nu optează pentru această variantă să nu primească niciun fel de compensație bănească în cazul în care vor fi concediați.
Poșta Română vizează reducerea personalului ca parte a adaptării la schimbările din industria de curierat și logistică, dar și deschiderea unor posturi noi în departamente precum Antifraudă, Vânzări și Training.
Sursa stiripesurse.ro
S-ar putea să te mai intereseze
Ploile din ultima perioadă au venit ca o binecuvântare pentru [...]
Numărul accidentelor grave de circulație în care au fost implicați [...]
Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ramona Cupă, a participat la deschiderea [...]



