Portofel pierdut restituit proprietarului, de către un jandarm din Severin
Un jandarm se afla în timpul liber, când a găsit pe jos un portmoneu, ce conținea mai multe documente personale, precum și carduri bancare, aparținând unei persoane de sex masculin.

După ce a verificat documentele, a constatat că aparțin unui tânăr care locuiește în Drobeta Turnu Severin. Împreună cu colegii săi, din cadrul Detașamentului Mobil, s-a prezentat la adresa persoanei păgubite pentru a restitui bunul pierdut. La ușă a răspuns sora tânărului care le-a declarat jandarmilor că fratele ei nu ajunsese încă acasă. Vizibil emoționată, aceasta le-a mulțumit jandarmilor pentru restituirea portmoneului.
S-ar putea să te mai intereseze
Producţia de miere a ţării este la jumătate faţă de [...]
Alertă, în noaptea de sâmbăta spre duminică, la Timișoara, după [...]
Aseară, la Palatul Culturii “Theodor Costescu” din Drobeta Turnu – [...]



