La volan, sub influența substanțelor interzise

La data de 8 iulie, ora 00.17, polițiștii orașului Strehaia au oprit în trafic un autoturism, condus de un tânăr de 21 de ani, pe strada Mihai Viteazu, din aceeași localitate.
În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.
Tânărul a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de mostre biologice necesare în vederea stabilirii consumului de substanțe interzise.
Mostrele biologice vor fi înaintate la IML, urmând a fi dispuse măsuri legale.
S-ar putea să te mai intereseze
Colonelul Adrian Zanfir și-a încheiat oficial cariera din cadrul Jandarmeriei [...]
Ziua Pompierilor din România este sărbătorită la data de 13 [...]
Mai multe vagoane încărcate cu cărbune au deraiat vineri, 9 [...]



