La volan fără a poseda permis de conducere

Polițiștii Secției Poliție Rurală Șimian au depistat, ieri, 30 ianuarie, în trafic, un bărbăt de 22 de ani, din comuna Șimian, în timp ce conducea un autovehicul, în localitatea Erghevița, fără a poseda permis de conducere pentru vreo categorie de vehicule. Totodată, în urma verificărilor, polițiștii au stabilit faptul că plăcuța de înmatriculare aplicată autovehiculului condus de bărbat ar fi fost atribuită unui alt autovehicul, acesta fiind radiat din data de 23 mai 2022. Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Drobeta-Turnu Severin cu propunere de luare a unei alte măsuri.
Se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
S-ar putea să te mai intereseze
La Drobeta-Turnu Severin, programul estival BiblioVacanța a continuat cu o [...]
Comuna Prunișor, Mehedinți, Romania se implică activ în pregătirea evenimentului [...]
Polițiștii din cadrul Inspectoratul de Poliție Județean Mehedinți – Serviciul [...]



