În trafic, fără permis cu un moped neîmatriculat

Un bărbat de 33 de ani, din comuna Eșelnița în timp ce conducea un moped pe strada Răchitelor, în localitatea de domiciliu, fără a poseda permis de conducere pentru nicio conducere, a fost depistat de polițiști.
Totodată, în urma verificărilor efectuate de polițiști s-a stabilit că mopedul nu era înnregistrat.
Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest care a indicat 0,14 mg/l alcool în aerul expirat.
În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
S-ar putea să te mai intereseze
Rata anuală a inflaţiei a urcat la 15,3% în luna [...]
În prag de iarnă și cu facturi tot mai mari, [...]
O călătorie înapoi în istorie, pe tărâmul amintirilor Consiliul Județean [...]



