Gospodării inundate în urma ploilor abundente

În urma manifestării fenomenelor hidrometeorologice prognozate, pompierii mehedințeni au intervenit pentru evacuarea apei din două gospodării.
Vineri seară, un echipaj din cadrul Detașamentului Drobeta Turnu Severin a intervenit în municipiu, pe strada Colinelor, unde a fost inundată o curte.
În această dimineață, Stația de pompieri Vânju Mare a acționat cu o autospecială în localitatea Plopi, comuna Tâmna, pentru evacuarea apei provenită din precipitații.
S-ar putea să te mai intereseze
În prag de iarnă și cu facturi tot mai mari, [...]
O călătorie înapoi în istorie, pe tărâmul amintirilor Consiliul Județean [...]
ANAF le dă vești extrem de proaste samsarilor de mașini. [...]



