Crosul Severinului, ediția a II-a
Sute de alergători, amatori şi profesionişti, copii, părinţi și bunici au pornit sâmbătă, 1 octombrie, în cursa de alergare stradală.




Peste 300 de persoane s-au înscris sâmbătă la a doua ediție a evenimentului sportiv „Crosul Severinului 2022”, organizat de Primăria municipiului Drobeta Turnu Severin.
Startul s-a dat din fața Palatului Culturii “Theodor Costescu”, a parcurs Bulevardul Dunării, trecând pe lângă Cetatea Medievală. Toți participanții înscriși au primit gratuit tricouri personalizate, iar la finalul cursei au fost medaliați.
Sursa foto Facebook
S-ar putea să te mai intereseze
Guvernul României a aprobat negocierea și semnarea unui Memorandum de [...]
Liderul politic Eugen Tomac a declarat, miercuri seara, într-o intervenție [...]
Inspectoratul de Poliție Județean Mehedinți a desfășurat, pe 17 iunie, [...]



