Angajații Poștei Române vor primi o majorare de 250 de lei

Poșta Română a convenit cu Sindicatul Național Poștă Curierat (SNPC) asupra unei majorări a pachetului salarial cu 250 de lei în acest an. Partidele implicate au discutat și au ajuns la un acord referitor la salarii, condiții de muncă și alte drepturi contractuale. Au stabilit un calendar pentru creșterile salariale pe parcursul întregului an 2024.
Această înțelegere implică o creștere a valorii pachetului salarial cu 250 de lei. Discuțiile pentru o nouă majorare salarială sunt planificate să aibă loc în luna noiembrie 2024.
Sursa infofinanciar.ro
S-ar putea să te mai intereseze
Două accidente rutiere produse în noaptea trecută, în municipiile Orșova [...]
La Drobeta-Turnu Severin, programul estival BiblioVacanța a continuat cu o [...]
Comuna Prunișor, Mehedinți, Romania se implică activ în pregătirea evenimentului [...]



