Un nou an școlar, un nou început
Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ramona Cupă, a participat la deschiderea anului școlar, la Colegiul Pedagogic Ștefan Odobleja.


“Începutul unei noi toamne înseamnă pentru noi toți, dar mai ales pentru copiii noștri, începutul unui nou an școlar. După o binemeritată vacanță, elevii se întorc în bănci pentru a continua să deslușească noi taine ale învățăturii. Astăzi am răspuns, cu multă bucurie, invitației doamnei director Laura Butaru și am participat la deschiderea festivă a anului școlar, la Colegiul Pedagogic „Ștefan Odobleja”, o școală de prestigiu, cu tradiție și prestanță în județul nostru. Emoțiile noului început de drum m-au cuprins parcă și pe mine, pentru că o astfel de atmosferă este unică de fiecare dată. Le-am urat elevilor mult succes în noul an școlar, rezultate de excepție și să valorifice oportunitatea de a învăța la o școală de prestigiu, de la dascăli de excepție. Mult succes tuturor!”, a declarat Ramona Cupă.
S-ar putea să te mai intereseze
Un accident rutier s-a produs, vineri, pe DN 6, în [...]
Premierul desemnat Eugen Tomac a transmis un mesaj public după [...]
Întâlnirea anuală a preoților de penitenciar din regiunea Sud-Vest Oltenia, la Drobeta-Turnu Severin
În data de 11 iunie 2026, la Drobeta-Turnu Severin s-a [...]



