Un nou an școlar, un nou început
Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ramona Cupă, a participat la deschiderea anului școlar, la Colegiul Pedagogic Ștefan Odobleja.


“Începutul unei noi toamne înseamnă pentru noi toți, dar mai ales pentru copiii noștri, începutul unui nou an școlar. După o binemeritată vacanță, elevii se întorc în bănci pentru a continua să deslușească noi taine ale învățăturii. Astăzi am răspuns, cu multă bucurie, invitației doamnei director Laura Butaru și am participat la deschiderea festivă a anului școlar, la Colegiul Pedagogic „Ștefan Odobleja”, o școală de prestigiu, cu tradiție și prestanță în județul nostru. Emoțiile noului început de drum m-au cuprins parcă și pe mine, pentru că o astfel de atmosferă este unică de fiecare dată. Le-am urat elevilor mult succes în noul an școlar, rezultate de excepție și să valorifice oportunitatea de a învăța la o școală de prestigiu, de la dascăli de excepție. Mult succes tuturor!”, a declarat Ramona Cupă.
S-ar putea să te mai intereseze
Tradițiile românești vor fi celebrate miercuri, 24 iunie, cu prilejul [...]
Ilie Bolojan a fost reales sâmbătă în funcția de președinte [...]
Polițiștii din Mehedinți au desfășurat, joi, 18 iunie, ample acțiuni [...]



