Un elev de 15 ani, ucis de doi colegi și îngropat în curtea unuia dintre ei

Un caz cutremurător zguduie comunitatea locală. Alin Mario Berinde, un adolescent de 15 ani, a fost ucis de doi colegi, cu vârste de 13 și 15 ani, și îngropat în curtea casei minorului mai mic.
Potrivit autorităților, băiatul fusese dat dispărut de mama sa pe 19 ianuarie, după ce plecase de acasă cu trotineta cu o zi înainte și nu s-a mai întors. Polițiștii au descoperit mai întâi trotineta și ghetele adolescentului ascunse într-un tufiș. Urmele de sânge găsite pe stradă și în curtea unei locuințe au condus la descoperirea trupului neînsuflețit al lui Alin.
Ancheta arată că cei doi minori ar fi încercat să justifice sângele găsit în locuință prin sacrificarea unei găini. De asemenea, un tânăr de 21 de ani este cercetat, fiind suspectat că ar fi avut cunoștință despre faptele comise.
Poliția continuă investigațiile pentru clarificarea tuturor circumstanțelor cazului.
S-ar putea să te mai intereseze
Liderul politic Eugen Tomac a declarat, miercuri seara, într-o intervenție [...]
Inspectoratul de Poliție Județean Mehedinți a desfășurat, pe 17 iunie, [...]
La Palatul Culturii „Teodor Costescu” din Drobeta-Turnu Severin a avut [...]



