Trupul unui bărbat dispărut, descoperit în albia râului Topolnița

Un bărbat în vârstă de 63 de ani, dat dispărut la începutul acestei luni, a fost găsit decedat în albia râului Topolnița, în extravilanul satului Balotești.
Potrivit informațiilor transmise de IPJ Mehedinți, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Drobeta-Turnu Severin au fost sesizați vineri cu privire la prezența unui cadavru în zona respectivă. La fața locului s-au deplasat de urgență echipaje de poliție, care au demarat verificările.
În urma cercetărilor, oamenii legii au stabilit că persoana decedată este un bărbat din Drobeta-Turnu Severin, dispărut din data de 8 februarie, după ce familia a anunțat autoritățile cu privire la lipsa acestuia de la domiciliu.
Trupul neînsuflețit a fost transportat la morga Spitalului Județean din Drobeta-Turnu Severin pentru efectuarea necropsiei, urmând să fie stabilite cu exactitate cauzele decesului.
Polițiștii au întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă și continuă cercetările în vederea clarificării împrejurărilor în care s-a produs tragedia.



