Tânăr prins conducând trotinetă electrică sub influența alcoolului, la Orșova

Ieri, 9 februarie, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Orșova au depistat un tânăr de 26 de ani care conducea o trotinetă electrică pe strada Crizantemelor, după ce ar fi consumat băuturi alcoolice.
Testarea cu aparatul alcooltest a indicat o valoare de 1,53 mg/l alcool în aerul expirat.
În consecință, tânărul a fost sancționat contravențional cu o amendă de 3.240 de lei pentru nerespectarea prevederilor OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.
S-ar putea să te mai intereseze
Polițiștii din cadrul IPJ Mehedinți au desfășurat, în ultimele 24 [...]
Inspectoratul de Poliție Județean Mehedinți reamintește cetățenilor că prima Carte [...]
În mai multe zone din municipiul Drobeta-Turnu Severin vor avea [...]



