Tânăr prins conducând trotinetă electrică sub influența alcoolului, la Orșova

Ieri, 9 februarie, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Orșova au depistat un tânăr de 26 de ani care conducea o trotinetă electrică pe strada Crizantemelor, după ce ar fi consumat băuturi alcoolice.
Testarea cu aparatul alcooltest a indicat o valoare de 1,53 mg/l alcool în aerul expirat.
În consecință, tânărul a fost sancționat contravențional cu o amendă de 3.240 de lei pentru nerespectarea prevederilor OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice.
S-ar putea să te mai intereseze
Polițiștii din Mehedinți au desfășurat, joi, 18 iunie, ample acțiuni [...]
Milorad Živković, ambasadorul Bosnia și Herțegovina în România, s-a aflat [...]
Guvernul României a aprobat negocierea și semnarea unui Memorandum de [...]



