Tânăr prins conducând cu permisul suspendat, în Drobeta-Turnu Severin

Un tânăr de 22 de ani, din comuna Vlădaia, a fost depistat de polițiștii din cadrul Biroului de Ordine Publică al Poliției Municipiului Drobeta-Turnu Severin în timp ce conducea un autoturism, deși avea permisul de conducere suspendat.
Incidentul a avut loc în jurul orei 02:40, pe strada Calea Timișoarei. În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că tânărul nu avea dreptul de a conduce vehicule pe drumurile publice, acesta fiind suspendat.
În cauză a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul fără permis de conducere, faptă prevăzută și pedepsită de Codul Penal.
Polițiștii continuă cercetările pentru stabilirea tuturor împrejurărilor în care a fost comisă fapta.
S-ar putea să te mai intereseze
Tânăr urmărit internațional, după ce a condus în repetate rânduri [...]
Polițiștii din cadrul Serviciului Rutier Mehedinți au desfășurat duminică, 25 septembrie, [...]
Cei doi bărbați, care au provocat scandalul joi noaptea, au [...]



