Spălătorie auto sancționată cu 6.000 de lei de către comisarii Gărzii de Mediu Mehedinți

O spălătorie auto din Strehaia, care depozita deșeuri, rezultate din activitatea pe care o desfășura, a fost sancționată astăzi, de către comisarii Gărzii de Mediu Mehedinți. Cu ocazia controlului a fost aplicată sancțiunea contravențională în valoare de 6.000 de lei și au fost dispuse măsuri de igienizare a incintei și depozitare a deșeurilor, pe categorii, în recipienți / spații inscripționate cu codurile deșeurilor.
S-ar putea să te mai intereseze
Un accident rutier s-a produs astăzi pe Drumul Național 6 [...]
O tragedie deosebit de gravă s-a petrecut duminică după-amiază într-un [...]
Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme [...]



