Se toarnă asfalt pe drumul dintre Oprișor și Plenița

Ultima Actualizare: septembrie 15, 2023Tags: , ,

Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a mers pe șantierul de la limita județelor Mehedinți și Dolj, acolo unde Consiliul Județean Mehedinți reabilitează DJ 561A, între localitățile Oprișor (intersecția cu DJ 563) și Plenița.

“Este vorba despre o lungime de 2,105 km de drum degradat până acum, pe care zilele acestea se toarnă un strat proaspăt de asfalt.
Totodată, se vor realiza rigole carosabile, legături cu drumurile laterale, lucrări pentru siguranța circulației, marcaje transversale și indicatoare.
Lucrarea este foarte important și pentru locuitorii din zonele respective, dar și pentru cei care tranzitează ocazional județul Mehedinți.”, a transmis președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.

Partajează acest conținut!

S-ar putea să te mai intereseze

Recomandate de redactor