Se toarnă asfalt pe drumul dintre Oprișor și Plenița

Președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, a mers pe șantierul de la limita județelor Mehedinți și Dolj, acolo unde Consiliul Județean Mehedinți reabilitează DJ 561A, între localitățile Oprișor (intersecția cu DJ 563) și Plenița.
“Este vorba despre o lungime de 2,105 km de drum degradat până acum, pe care zilele acestea se toarnă un strat proaspăt de asfalt.
Totodată, se vor realiza rigole carosabile, legături cu drumurile laterale, lucrări pentru siguranța circulației, marcaje transversale și indicatoare.
Lucrarea este foarte important și pentru locuitorii din zonele respective, dar și pentru cei care tranzitează ocazional județul Mehedinți.”, a transmis președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.
S-ar putea să te mai intereseze
Elevii claselor a VIII-a au susținut miercuri, 24 iunie, cea [...]
Două accidente rutiere produse în noaptea trecută, în municipiile Orșova [...]
La Drobeta-Turnu Severin, programul estival BiblioVacanța a continuat cu o [...]



