Șase elevi de gimnaziu și trei profesori transportați la spital
Incident grav la un liceu din Huedin. Câțiva elevi au fumat în incinta școlii, chiar în sala de clasă, o țigară electronică ce conținea o substanță suspectă. După ce mai mulți au inhalat aburul din clasă, li s-a făcut rău și au fost transportați de urgență la spital.

Incidentul grav are loc după ce în ultima vreme mai multe situații alarmante au fost raportate în școlile din România.
Sursa Digi24
S-ar putea să te mai intereseze
Premierul desemnat Eugen Tomac a transmis un mesaj public după [...]
Întâlnirea anuală a preoților de penitenciar din regiunea Sud-Vest Oltenia, la Drobeta-Turnu Severin
În data de 11 iunie 2026, la Drobeta-Turnu Severin s-a [...]
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice al [...]



