Reținut de polițiști pentru încălcarea ordinului de protecție
Polițiștii din cadrul Postului de Poliție Gruia au fost sesizați de către o femeie de 69 de ani din comuna Gruia cu privire la faptul că nepotul acesteia, un bărbat de 25 de ani, a pătruns în locuința acesteia, a amenințat-o, încălcând astfel în mod repetat ordinul de protecție emis pe numele acestuia.
În urma cercetărilor, polițiștii au stabilit faptul că în data de 17 februarie, respectiv în data de 18 februarie, bărbatul de 25 de ani a încălcat prevederile ordinului de protecție, pătrunzând în locuința femeii și adresându-i amenințări.
Bărbatul a fost reținut pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Vânju Mare în vederea luării unei alte măsuri preventive.
În cauză se continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de încălcarea de către persoana împotriva căreia a fost emis un ordin de protecție a oricăreia dintre masurile dispuse prin ordinul de protecție.
S-ar putea să te mai intereseze
În perioada 01.01.2022 – 31.08.2022, prin intermediul AJOFM Mehedinți au [...]
O navă a Forțelor Navale Române a fost avariată la [...]
Meteorologii au emis o atenţionare Cod galben de ploi torenţiale, [...]



