Poșta Română anunță concedieri

Poșta Română, lider pe piața serviciilor poștale din România și unul dintre cei mai mari angajatori naționali, va implementa un program de plecări voluntare în perioada următoare. În cadrul acestui program, angajații vor avea posibilitatea să își depună cererea de plecare, dar există riscul ca cei care nu optează pentru această variantă să nu primească niciun fel de compensație bănească în cazul în care vor fi concediați.
Poșta Română vizează reducerea personalului ca parte a adaptării la schimbările din industria de curierat și logistică, dar și deschiderea unor posturi noi în departamente precum Antifraudă, Vânzări și Training.
Sursa stiripesurse.ro
S-ar putea să te mai intereseze
Întâlnirea anuală a preoților de penitenciar din regiunea Sud-Vest Oltenia, la Drobeta-Turnu Severin
În data de 11 iunie 2026, la Drobeta-Turnu Severin s-a [...]
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice al [...]
Președintele Nicușor Dan a făcut un apel public către partidele [...]



