Poșta Română anunță concedieri

Poșta Română, lider pe piața serviciilor poștale din România și unul dintre cei mai mari angajatori naționali, va implementa un program de plecări voluntare în perioada următoare. În cadrul acestui program, angajații vor avea posibilitatea să își depună cererea de plecare, dar există riscul ca cei care nu optează pentru această variantă să nu primească niciun fel de compensație bănească în cazul în care vor fi concediați.
Poșta Română vizează reducerea personalului ca parte a adaptării la schimbările din industria de curierat și logistică, dar și deschiderea unor posturi noi în departamente precum Antifraudă, Vânzări și Training.
Sursa stiripesurse.ro
S-ar putea să te mai intereseze
Un accident rutier s-a produs astăzi pe Drumul Național 6 [...]
Acțiune amplă ROADPOL pentru combaterea șoferilor care conduc sub influența alcoolului și drogurilor
În perioada 15–21 iunie 2026, polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratul [...]
Un bărbat de 33 de ani, din orașul Strehaia, a [...]



