Polițiștii locali sunt alături de elevi la începutul noului an școlar





Pentru a asigura un început de an școlar fără incidente neplăcute, polițiștii locali sunt prezenți în proximitatea unităților de învățământ. În conformitate cu Planul Teritorial Comun de Acțiune, Direcția Generală Poliția Locală contribuie activ la protejarea și siguranța elevilor și cadrelor didactice din școlile și liceele din municipiu.
Polițiștii locali sunt prezenți zilnic în apropierea școlilor pentru a preveni orice incidente și pentru a proteja elevii.
Polițiștii locali vor dispune măsuri de afluire și defluire a elevilor, cu ocazia intrării şi ieşirii de la cursuri şi dispersarea grupurilor de tineri care se formează la intrările unităţilor de învățământ.
S-ar putea să te mai intereseze
Lucrările de consolidare seismică și de creștere a eficienței energetice [...]
Un bărbat în vârstă de 42 de ani, din orașul [...]
Tradițiile românești vor fi celebrate miercuri, 24 iunie, cu prilejul [...]



