Podul de la Florești, aproape gata

Direcția Regională de Drumuri și Poduri Craiova precizează că lucrările la construcția noului pod de pe DN 67, la ieșirea din localitatea Florești, se apropie de final.
Au fost finalizate lucrările de suprastructură, au fost montați parapeții pietonali, s-au montat bordurile și au fost finalizate umpluturile la rampe. Au fost efectuate testele la rupere ale hidroizolației, aceste teste au certificat faptul că se poate așterne covorul asfaltic în zilele urmatoare.
„Am inspectat, împreună cu colegii din cadrul Serviciului Investiții, cei care au gestionat acest contract, reprezentantul proiectantului și dirigintele de șantier, lucrările de execuție ale noului pod de pe DN 67. Lucrările sunt avansate și putem anunță că lucrarea se va finaliza înainte de termen și circulația rutieră se va deschide în acest an pe noul pod„, a transmis Directorul Regional al DRDP Craiova, Călin Cosmin.
S-ar putea să te mai intereseze
Vicepreședintele Consiliului Județean Mehedinți, Ramona Cupă, a participat la deschiderea [...]



