Pieton lovit de o mașină, în Drobeta Turnu Severin

Un accident rutier s-a produs miercuri, 10 mai, la intersecția Splaiului Mihai Viteazu cu strada Gheorghe Anghel din Drobeta Turnu Severin.
Un bărbat a fost acroșat în timp ce traversa pe la colțul străzii, într-un loc în care trecerea de pietoni a fost desființată, însă marcajul rutier a rămas pe carosabil. Pietonul a fost târât câțiva metri, după care s-ar fi lovit cu capul de asfalt. Medicii încearcă să îl salveze, resuscitându-l de minute bune. Poliția este la fața locului pentru cercetări.
S-ar putea să te mai intereseze
Doi soți din satul mehedințean Crivina, județul Mehedinți au rămas [...]
În scopul creșterii gradului de siguranță al cetățenilor și prevenirii [...]



