Peste 100.000 de clienți casnici și-au schimbat furnizorul de energie electrică în luna iunie

108.000 de clienți și-au schimbat furnizorul de energie electrică în ultima lună dinainte de eliminarea prețurilor plafonate, a spus președintele Autorității de Reglementare în domeniul Energiei, George Niculescu.
“Astăzi, după mai bine de 3 ani și jumătate, revenim la o piață a energiei electrice liberă – o piață a consumatorului! Peste 234.000 de consumatori de energie electrică și-au schimbat furnizorul iar peste 108.000 au făcut această schimbare doar în luna iunie. Românii își prețuiesc banii și au învățat să fie atenți la ofertele din piață”, a scris Niculescu pe pagina sa de Facebook.
Cel mai probabil majoritatea clienților au migrat către Hidrolectrica, în condițiile în care cel mai mare producător de energie electrică are cea mai bună ofertă pentru casnici.
S-ar putea să te mai intereseze
Înalta Curte de Casație și Justiție a respins definitiv recursul [...]
În Drobeta-Turnu Severin continuă investițiile în infrastructura educațională, prin modernizarea [...]
Polițiștii din cadrul IPJ Mehedinți au desfășurat, în ultimele 24 [...]



