Ornamente distruse de către doi minori

Ultima Actualizare: aprilie 22, 2025Tags: ,

Doi minori în vârstă de 8 și respectiv 10 ani au lovit și distrus două ornamente tematice amplasate în Parcul Central, din municipiul Drobeta Turnu Severin.

În urma activităților specifice, cei 2 minori au fost identificați și s-a stabilit că aceștia erau în grija bunicilor, părinții fiind plecați în străinătate. Polițiștii locali au întocmit procese-verbale de sancționare contravențională pentru nesupravegherea minorilor și au fost întocmite documentele necesare pentru recuperarea prejudiciului.

Partajează acest conținut!