Ornamente distruse de către doi minori

Doi minori în vârstă de 8 și respectiv 10 ani au lovit și distrus două ornamente tematice amplasate în Parcul Central, din municipiul Drobeta Turnu Severin.
În urma activităților specifice, cei 2 minori au fost identificați și s-a stabilit că aceștia erau în grija bunicilor, părinții fiind plecați în străinătate. Polițiștii locali au întocmit procese-verbale de sancționare contravențională pentru nesupravegherea minorilor și au fost întocmite documentele necesare pentru recuperarea prejudiciului.
S-ar putea să te mai intereseze
Ziua Universală a Iei a fost marcată, în această seară, [...]
Elevii claselor a VIII-a au susținut miercuri, 24 iunie, cea [...]
Două accidente rutiere produse în noaptea trecută, în municipiile Orșova [...]



