Medalie de argint pentru un pompier mehedințean la Campionatul Mondial de Culturism şi Fitness 2023

Pompierul mehedinţean, Lepădatu Ionuț, a reușit o nouă performanță la ,,Campionatul Mondial de Culturism şi Fitness 2023”, care s-a desfăşurat, în perioada 31 octombrie – 6 noiembrie, în Spania, unde a obținut medalia de argint la proba Fitness challenge Silver – echipe și locul 6 la categoria Senior Men’s Physique.
În luna septembrie a acestui an, Ionuț a participat la Campionatul Național de Culturism şi Fitness, unde a câștigat trei medalii de aur, obținând titlul de campion național. A obținut numeroase medalii și titluri, fiind vicecampion european, campion balcanic absolut și multiplu campion național, reușind să obțină în anul 2019 medalia de bronz la Campionatul Mondial de Culturism și Fitness.
S-ar putea să te mai intereseze
Începând cu 8 septembrie 2022 vor intra în vigoare mai [...]
Ministerul Afacerilor Externe a anunţat că peste 620 de români, [...]
Polițiștii din cadrul IPJ Mehedinți caută doi bărbați din județul Mehedinți, [...]



