La volan, sub influența substanțelor interzise

La data de 8 iulie, ora 00.17, polițiștii orașului Strehaia au oprit în trafic un autoturism, condus de un tânăr de 21 de ani, pe strada Mihai Viteazu, din aceeași localitate.
În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.
Tânărul a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de mostre biologice necesare în vederea stabilirii consumului de substanțe interzise.
Mostrele biologice vor fi înaintate la IML, urmând a fi dispuse măsuri legale.
S-ar putea să te mai intereseze
Negocierile pentru formarea unui nou guvern intră într-o etapă decisivă, [...]
Fotbalul severinean trăiește un moment de maximă importanță. CS Drobeta [...]
Ziua Universală a Iei a fost marcată, în această seară, [...]



