La volan, sub influența substanțelor interzise

La data de 8 iulie, ora 00.17, polițiștii orașului Strehaia au oprit în trafic un autoturism, condus de un tânăr de 21 de ani, pe strada Mihai Viteazu, din aceeași localitate.
În urma testării cu aparatul din dotare au reieșit indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive.
Tânărul a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de mostre biologice necesare în vederea stabilirii consumului de substanțe interzise.
Mostrele biologice vor fi înaintate la IML, urmând a fi dispuse măsuri legale.
S-ar putea să te mai intereseze
Schimbare neașteptată pe scena politică românească. Eugen Tomac a renunțat [...]
O intervenție care părea la început una de rutină s-a [...]
Polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Poliție Transporturi Mehedinți au [...]



