Începe furnizarea căldurii pentru locuințele din Drobeta Turnu Severin

Sunt vești bune pentru severineni! Centrala termică Halânga va fi pornită! Începând cu data de 15 noiembrie locuinţele din municipiul Drobeta Turnu Severin, racordate la sistemul centralizat de încălzire vor primi căldură. Pentru a trece cu bine sezonul rece 2023 – 2024, autoritățile estimează că este necesară suma de 50.000.000 de lei.
„Prin prezenta, vă facem cunoscut faptul că, în data de 15.11.2023, va fi pornită centrala termică Halânga. în vederea furnizării agentului termic către consumatorii din Drobeta-Turnu Severin.”, transmit reprezentanții SPAET.
Sunt asociații de proprietari care înregistrează datorii, iar energia termică nu va fi furnizată. Cetățenii plătesc aproximativ 500 de lei, preț care este subvenționat de primărie.
S-ar putea să te mai intereseze
În perioada 01.01.2022 – 31.08.2022, prin intermediul AJOFM Mehedinți au [...]
O navă a Forțelor Navale Române a fost avariată la [...]
Meteorologii au emis o atenţionare Cod galben de ploi torenţiale, [...]



