Încă o avarie la rețeaua de termoficare a orașului

De astăzi, 23 noiembrie, ora 09.00 și până la ora 23:00, SPAET anunță remedierea avariei produse la reţeaua de transport agent primar, afectând următoarele zone din sistemul de alimentare centralizat cu energie termică: – Reţea distribuţie:- consumatorii racordaţi la următoarele PT-uri: 13, 17, 50, 51, 53, 54, 69.
“În data de 23.11.2022, începând cu ora 09.00, estimând o perioada maximă de remediere până la ora 23.00, SPAET a întrerupt alimentarea cu energie termică pentru remedierea avariei produse la reţeaua de transport agent primar, afectând următoarele zone din sistemul de alimentare centralizat cu energie termică: – Reţea distribuţie:- consumatorii racordaţi la următoarele PT-uri: 13, 17, 50, 51, 53, 54, 69. SPAET îşi cere scuze pentru disconfortul termic produs tuturor consumatorilor afectaţi de această avarie.”, a transmis SPAET.
S-ar putea să te mai intereseze
Inspectoratul de Poliție Județean Mehedinți a desfășurat, pe 17 iunie, [...]
La Palatul Culturii „Teodor Costescu” din Drobeta-Turnu Severin a avut [...]
Primarul general al Capitalei, Ciprian Ciucu, a fost audiat joi [...]



