În trafic, fără permis cu un moped neîmatriculat

Un bărbat de 33 de ani, din comuna Eșelnița în timp ce conducea un moped pe strada Răchitelor, în localitatea de domiciliu, fără a poseda permis de conducere pentru nicio conducere, a fost depistat de polițiști.
Totodată, în urma verificărilor efectuate de polițiști s-a stabilit că mopedul nu era înnregistrat.
Bărbatul a fost testat cu aparatul alcooltest care a indicat 0,14 mg/l alcool în aerul expirat.
În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul fără permis de conducere și punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat.
S-ar putea să te mai intereseze
Ministrul Economiei, Florin Spătaru, a anunţat că au fost luate [...]
Prețul cărnii s-ar putea dubla în perioada următoare, avertizează unul [...]
Alice Ene scrie istorie în Motorsportul românesc și mondial! „Regina [...]



