Grav accident rutier produs pe raza localității Bălăcița

În această seară, un accident rutier s-a produs pe raza localității Bălăcița, unde un autoturism a părăsit partea carosabilă și s-a răsturnat.
La locul evenimentului au intervenit două echipaje din cadrul Stației de Pompieri Vânju Mare cu o autospecială de descarcerare și o ambulanță SMURD. La locul evenimentului au fost direcționate și două echipaje SAJ.
La sosirea pompierilor, o persoană inconștientă se afla în stop cardio-respirator. S-au aplicat de urgență manevrele de resuscitare bărbatului în vârstă de aproximativ 39 de ani. În ciuda eforturilor făcute de salvatori, victima a fost declarată decedată la locul accidentului de către medicul SAJ.
Cea de-a doua victimă, un minor în vârstă de aproximativ 15 ani, era conștientă, prezenta multiple traumatisme, și a fost preluată de către echipajul SMURD și transportată ulterior la spital de către echipajul SAJ.
S-ar putea să te mai intereseze
Jurnalistul Dan Andronic susține că în spatele negocierilor privind formarea [...]
Aerodromul Drobeta a găzduit sâmbătă cea de-a XIX-a ediție a [...]
Partidul Național Liberal, Uniunea Salvați România și Uniunea Democrată Maghiară [...]



