Gospodării inundate în urma ploilor abundente

În urma manifestării fenomenelor hidrometeorologice prognozate, pompierii mehedințeni au intervenit pentru evacuarea apei din două gospodării.
Vineri seară, un echipaj din cadrul Detașamentului Drobeta Turnu Severin a intervenit în municipiu, pe strada Colinelor, unde a fost inundată o curte.
În această dimineață, Stația de pompieri Vânju Mare a acționat cu o autospecială în localitatea Plopi, comuna Tâmna, pentru evacuarea apei provenită din precipitații.
S-ar putea să te mai intereseze
Pompierul mehedințean, Ionuț Lepădatu, a fost medaliat cu argint la [...]
Dosar penal pe numele unui bărbat de 52 de ani, [...]
În perioada 01.01.2022 – 31.08.2022, prin intermediul AJOFM Mehedinți au [...]



