DISTRACȚIE ÎN PRIMA SEARĂ DE AVENTURĂ ÎN GEOPARC

Sute de oameni s-au strâns în prima seară, pe platforma din Cireșu a Direcției Administrarea Geoparcului Platoul Mehedinți, și s-au bucurat de atmosfera minunată a muntelui, muzică live, foc de tabără și mâncare bună, gătită la ceaun.
În prima seară de aventură în Geoparc au mai fost prezenți președintele Consiliului Județean Mehedinți – Aladin Georgescu, vicepreședinții Consiliului Județean – Ramona Cupă și Ionică Negru, parlamentarii PSD Mehedinți – Liviu Mazilu și Alin Chirilă, secretarul de stat Bogdan Simcea, președintele Consiliului Județean Gorj – Cosmin Popescu, senatorul de Gorj Cristinel Rujan, președintele Salvamont România – Sabin Cornoiu, noul președinte al Autorității Naționale a Vămilor – Ion Cupă.
„Le mulțumesc tuturor, pentru că au fost alături de noi, la fel ca și celor care au venit la Cireșu, din Mehedinți și județele limitrofe!”, a precizat președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.
Astăzi sunt programate cursele de alergare, plimbări cu caiacele și distracția pe tiroliană pentru cei mici.
Geopark Mehedinți Adventure se încheie duminică seara!
S-ar putea să te mai intereseze
Pompierul mehedințean, Ionuț Lepădatu, a fost medaliat cu argint la [...]
Dosar penal pe numele unui bărbat de 52 de ani, [...]
În perioada 01.01.2022 – 31.08.2022, prin intermediul AJOFM Mehedinți au [...]



