Crosul Severinului, ediția a II-a
Sute de alergători, amatori şi profesionişti, copii, părinţi și bunici au pornit sâmbătă, 1 octombrie, în cursa de alergare stradală.




Peste 300 de persoane s-au înscris sâmbătă la a doua ediție a evenimentului sportiv „Crosul Severinului 2022”, organizat de Primăria municipiului Drobeta Turnu Severin.
Startul s-a dat din fața Palatului Culturii “Theodor Costescu”, a parcurs Bulevardul Dunării, trecând pe lângă Cetatea Medievală. Toți participanții înscriși au primit gratuit tricouri personalizate, iar la finalul cursei au fost medaliați.
Sursa foto Facebook
S-ar putea să te mai intereseze
Polițiștii din județul Mehedinți au desfășurat, în data de 9 [...]
Polițiștii din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Mehedinți, împreună cu [...]
O femeie în vârstă de 35 de ani, soția fostului [...]



