Comună mehedințeană, dezvoltată cu fonduri europene și de la guvern

O comună din Mehedinți vrea să se dezvolte apelând la fonduri europene și guvernamentale. Reabilitări de drumuri, centru de colectare deșeuri, modernizarea și dotarea școlii din localitate. Sunt câteva dintre obiective.Este vorba despre comuna Obârșia de Câmp, unde președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu, senatorul Liviu Mazilu și vicepreședintele Ionică Negru au făcut recent o vizită de lucru. Potrivit acestora și Căminul Cultural din Obârșia de Câmp va fi reabilitat, modernizat și dotat.“Pentru toate aceste proiecte, a căror valoare se ridică la 28 milioane lei, s-a muncit foarte mult în ultimii ani, motiv pentru care o felicit pe doamna primar, Marinela Dumitrele și echipa din cadrul Primăriei care a reușit să obțină aceste finanțări!Le doresc mult succes în implementarea acestor proiecte care vor aduce multe beneficii locuitorilor din Izimșa și din Obârșia de Câmp, de la cel mai mici, până la vârstnici!”, a transmis președintele Consiliului Județean Mehedinți, Aladin Georgescu.



