Cercetat de polițiști, după ce a sustras un autoturism

Polițiștii din cadrul Poliției orașului Vânju Mare au fost sesizați de un bărbat de 50 de ani, din comuna Jiana, despre faptul că niște persoane necunoscute i-ar fi sustras autoturismul.
În urma cercetărilor efectuate de polițiști s-a stabilit că în noaptea de 25/26 septembrie, bărbatul a lăsat autoturismul în fața locuinței, neasigurat și cu cheile în contact, iar în dimineața următoare l-a găsit poziționat altfel.
Cu ocazia activităților desfășurate de polițiști, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de Judecătoria Vânju Mare, a fost identificată persoana bănuită de folosirea autovehiculului, un tânăr de 23 ani, din aceeași localitate, care a fost reținut pentru 24 de ore.
Bărbatul va fi prezentat Judecătoriei Vânju Mare cu propunere de luare a unei alte măsuri preventive.
În cauză, se continuă cercetările, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de furt în scop de folosință și conducerea unui vehicul fără permis de conducere.
S-ar putea să te mai intereseze
Un grav accident s-a produs în această dimineață în municipiul [...]
Tradițiile românești vor fi celebrate miercuri, 24 iunie, cu prilejul [...]
Un accident rutier s-a produs în această dimineață la intersecția [...]



