Bucurie adusă de polițiștii mehedințeni pe chipul unei fetițe

În preajma Paștelui, atunci când inimile ni se deschid și speranța renaște, un gest mic poate aduce o bucurie imensă.
Astăzi, 19 aprilie, polițiștii Biroului Ordine Publică din cadrul Poliției municipiului Drobeta-Turnu Severin au mers la locuința unei fetițe din Drobeta-Turnu Severin dăruindu-i hăinuțe, încălțăminte, dulciuri și alimente.
Astăzi, a fost despre inimi deschise, priviri timide și pline de emoție, dar și multe zambete.
Bucuria de a dărui nu poate fi comparată cu nimic. Este o emoție care ne umple sufletul și ne amintește ce înseamnă cu adevărat să fim oameni.
S-ar putea să te mai intereseze
Ziua Universală a Iei a fost marcată, în această seară, [...]
Elevii claselor a VIII-a au susținut miercuri, 24 iunie, cea [...]
Două accidente rutiere produse în noaptea trecută, în municipiile Orșova [...]



