Bărbat din Bălăcița bănuit că a furat mai multe indicatoare rutiere
Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Strehaia, în colaborare cu polițiștii din cadrul Poliției Oraș Vânju-Mare, au pus în executare pe data de 18 noiembrie, un mandat de percheziție domiciliară la locuința unui bărbat, de 47 de ani, din comuna Bălăcița, bănuit de săvârșirea infracțiunii de furt calificat.

Din cercetări a reieșit că, la data de 2 noiembrie, au fost sustrase mai multe țevi metalice de la indicatoarele rutiere ce erau amplasate în localitățile Bâcleș și Gvardinița.
În urma perchezițiilor desfășurate, au fost descoperite 39 de bucăți de țeavă metalică.
În cauză, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
S-ar putea să te mai intereseze
Premierul desemnat Eugen Tomac a transmis un mesaj public după [...]
Întâlnirea anuală a preoților de penitenciar din regiunea Sud-Vest Oltenia, la Drobeta-Turnu Severin
În data de 11 iunie 2026, la Drobeta-Turnu Severin s-a [...]
Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice al [...]



