Bărbat depistat în timp ce conducea maşina sub influenţa drogurilor
Un bărbat de 30 de ani din judeţul Mehedinţi a fost depistat în timp ce conducea maşina sub influenţa drogurilor. Testele făcute de poliţişti au ieşit pozitive la cocaină. Bărbatul a fost condus la o unitate medicală pentru prelevarea de mostre biologice.

În cauză, a fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de conducerea unui vehicul sub influenţa alcoolului sau a altor substanţe.
”La data de 02 decembrie a.c., ora 15.50, poliţiştii din cadrul Poliţiei Oraşului Strehaia au depistat, în trafic, un bărbat de 30 de ani, în timp ce conducea un autoturism pe strada Alexandru Ioan Cuza, după ce a consumat substanţe psihoactive, a transmis, IPJ Mehedinţi.
S-ar putea să te mai intereseze
Mai multe percheziții au avut loc luni, 8 iunie, în [...]
Vești bune pentru severineni și pentru toți cei care doresc [...]
O agentă din cadrul Serviciului Teritorial al Poliției de Frontieră [...]



