Accident rutier în localitatea Svinița

Un accident rutier a avut loc cu puțin timp în urmă în localitatea Svinița, unde un autoturism a căzut de pe un pod. În urma accidentului, autoturismul a luat foc, șoferul reușind să se autoevacueze.
Două echipaje din cadrul Detașamentului de Pompieri Orșova au intervenit, cu o autospecială de stingere cu apă și spumă și o ambulanță SMURD. Victima a fost evaluată medical de către echipajul SMURD, ulterior refuzând transportul la spital. Pompierii au reușit să stingă incendiul în limitele găsite, autoturismul fiind distrus în totalitate.
S-ar putea să te mai intereseze
Neacordarea de prioritate a dus la producerea unui accident rutier [...]
Neacordarea de prioritate a dus la producerea unui accident rutier [...]
Un bărbat din Malovăț a fost prins, astăzi, 30 septembrie, [...]



