A doborât un semafor și a fugit de la locul accidentului

Un accident rutier, cu victime, a avut loc sâmbătă dimineață la intersecția bulevardului Tudor Vladimirescu cu strada Independenții, din municipiul Drobeta Turnu Severin.
La fața locului s-au deplasat polițiștii din cadrul Biroului Rutier care, în urma verificărilor efectuate, au stabilit că un conducător auto în timp ce conducea un autoturism pe bulevardul Tudor Vladimirescu, a pierdut controlul asupra direcției de mers și a intrat în coliziune cu un semafor electric, după care a părăsit locul accidentului.
Din accident, au rezultat două victime, pasageri în autoturism, care au fost transportate la o unitate medicală pentru acordarea de îngrijiri de specialitate.
A fost întocmit dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului.
S-ar putea să te mai intereseze
Medicii legiști și personalul din institutele și serviciile de medicină [...]
Un accident rutier în care au fost implicate două autoturisme [...]
O femeie în vârstă de 43 de ani este cercetată [...]



