55 de ani de la înființarea Centrului Militar Judeţean Mehedinți

Astăzi se aniversează 55 de ani de la înființarea Centrului Militar Judeţean Mehedinți, una dintre cele mai importante instituții din județ.
“Am avut onoarea de a participa la momentul aniversar și de a transmite toate gândurile bune întregului personal al Centrului Militar Județean Mehedinți, actualelor și fostelor cadre militare! În Armată am găsit și am convingerea că vom avea, în continuare, oameni puternic implicați în viața publică, devotați, bine pregătiți, responsabili, puși în permanență, în slujba interesului public! Vreau să vă mulțumesc pentru sentimentul de siguranță pe care ni-l dau, chiar dacă în această perioadă, contextul geopolitic nu este favorabil! Îi asigur, în continuare, de întreaga disponibilitate și susținere din partea Consiliului Județean Mehedinți! Urez tuturor succes în activitatea pe care o desfășoară, sănătate și putere de muncă!”, a transmis Aladin Georgescu, președintele Consiliului Județean Mehedinți.
S-ar putea să te mai intereseze
Google anunţă disponibilitatea opţiunii de rută ecologică în secțiunea Maps, [...]
Pierderi de 16,1 milioane lei în 2021 şi de 11,3 [...]



